#
#
slaajd
Natura, Sztuka, Piękno
Centrum Edukacji Ekologicznej - warsztaty ekologiczne na terenie MOB
Nr 2
JUBILEUSZ 80-LECIA
MIEJSKIEGO OGRODU BOTANICZNEGO
slajder1
Aktualności / Warsztat metodyczny w Ogrodzie Doświadczeń
00.00.0000
8 października nauczyciele przedmiotów przyrodniczych uczestniczyli w warsztacie metodycznym w krakowskim Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Warsztat został zorganizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej przy MOB w Zabrzu oraz doradcę metodycznego z biologii w Zabrzu, Grażynę Skirmuntt.

Ogród Doświadczeń to pierwszy w Polsce i jeden z niewielu w Europie park edukacyjny. Na wydzielonym z Parku Lotników Polskich 6-hektarowym obszarze znajduje się około 50 interaktywnych stanowisk prezentujących zjawiska fizyczne występujące w przyrodzie.

Na poszczególnych stanowiskach znajdują się oryginalne, duże urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia oraz uczyć, a przy okazji bawić tak, aby przyswajanie wiedzy i refleksja nad prawami natury stała się przyjemnością. W taki właśnie ciekawy i przyjemny sposób nauczyciele zapoznali się z ofertą edukacyjną Ogrodu Doświadczeń. Dla wielu z nich udział w warsztacie stał się inspiracją do jeszcze ciekawszego prowadzenia zajęć dla uczniów, w szczególności związanych z metodami eksperymentalnymi.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony Ogrodu www.ogroddoswiadczen.pl.