#
#
slaajd
Natura, Sztuka, Piękno
Centrum Edukacji Ekologicznej - warsztaty ekologiczne na terenie MOB
Nr 2
JUBILEUSZ 80-LECIA
MIEJSKIEGO OGRODU BOTANICZNEGO
slajder1
Aktualności / Spotkania z ekologią
15.04.2010
Centrum Edukacji Ekologicznej przy Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu w związku z nadchodzącym Dniem Ziemi od 19.04. organizuje imprezy edukacyjne pn. „Spotkania z ekologią”. Tegoroczne Spotkania odbywają się pod hasłem „Magia Drzew”.

W dniu 21 kwietnia od godziny 9.00 do 15.00 odbędą się warsztaty ekologiczne dla  młodzieży  pt. " Sekrety Oszczędzania". Miejscem spotkania będzie sala Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu przy ulicy Brodzińskiego 4. W warsztatach wezmą udział szkoły wytypowane  przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu na podstawie wniosków WE-05 (z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony powierzchni ziemi, ochrony powietrza, i zieleni) składanych w roku 2009.

Dnia 22 kwietnia od godziny 10.00 odbędzie się Konferencja Ekologiczna na temat zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz pojazdów wycofanych z eksploatacji . Miejscem spotkania będzie sala konferencyjna Kąpieliska Leśnego  w Zabrzu – Maciejowie przy ulicy Srebrnej 10. Celem konferencji jest podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa w oparciu o wiedzę doświadczonych specjalistów krajowych oraz regionalnych w tym zakresie. Udział w Konferencji zapewni możliwość integracji społeczeństwa na rzecz wspólnego działania, co przyczyni się do poprawy stanu środowiska. Patronat honorowy nad konferencją przyjęli Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Piotr Śmigielski oraz Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka Szulik. Patronat merytoryczny objął Instytut Podstaw Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii Nauk.    
Konferencja skierowana jest do mieszkańców Miasta Zabrze, zarządców nieruchomości, właścicieli sklepów RTV AGD.

Liczba miejsc ograniczona.

Po zaproszenia należy się zgłaszać osobiście do Ogrodu Botanicznego w Zabrzu przy ulicy Piłsudskiego 60. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 kwietnia.

23 kwietnia w Multikinie Zabrze przy ulicy Gdańskiej zorganizowano seanse filmów ekologicznych dla dzieci i młodzieży z Zabrza. Wydział Oświaty Urzędu Miasta Zabrze zaprosił do udziału w projekcji szkoły drogą mailową.
Pierwszy seans "Magiczne Drzewo" rozpocznie się o godzinie 9.30 dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz o godzinie 10.00 dla dzieci ze szkół podstawowych. Na drugi seans zapraszamy dzieci gimnazjalne oraz ze szkół ponadgimnazjalnych na  film pro-ekologiczny „Home S.O.S. Ziemia"  Yanna Arthus-Bertranda. Po projekcji filmów przeprowadzone zostaną z młodzieżą  pogadanki z ekologiem Profesorem Uniwersytetu Śląskiego Panem Piotrem Skubałą.

26 kwietnia od godziny 8.00 do 16.30 odbędą się zamknięte warsztaty ekologiczne pn „Drzewa czy możemy bez nich istnieć?”- dla uczniów szkół podstawowych. Miejscem spotkania będzie sala Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu przy ulicy Brodzińskiego 4. W tym dniu odbędą się również  warsztaty ekologiczne dla przedszkolaków pn „Drzewo- żywy organizm”. Ze względu na młody wiek uczestników zajęcia odbędą się w placówkach przedszkolnych. W warsztatach wezmą udział szkoły i placówki przedszkolne
wytypowane  przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu na podstawie wniosków WE-05 ( z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony powierzchni ziemi, ochrony powietrza, i zieleni) składanych w roku 2009.

Na stronie internetowej Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu oraz Urzędu Miasta Zabrze ogłoszony został konkurs fotograficzny „Drzewa Zabrza”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkól podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Termin zgłaszania prac upływa dnia 19 kwietnia.