#
#
slaajd
Natura, Sztuka, Piękno
Centrum Edukacji Ekologicznej - warsztaty ekologiczne na terenie MOB
Nr 2
JUBILEUSZ 80-LECIA
MIEJSKIEGO OGRODU BOTANICZNEGO
slajder1
Aktualności / Gra ŚLONSKI SZPIL
12.04.2016

INFORMACJA PRASOWA
Od kilku lat rośnie moda na to, co śląskie. Coraz chętniej używamy gwary, kupujemy świetnie zaprojektowane gadżety i odwiedzamy klimatyczne przestrzenie industrialne. O tym jak śląskie dziedzictwo odkrywać i interpretować w świeży sposób dobrze wiedzą w Zabrzu. To tu znajduje się najbardziej znana w Polsce atrakcja turystyki przemysłowej, czyli Kopalnia Guido. Ale nie tylko!
W Zabrzu mieści się także najstarsze śląskie kino, niezwykły stalowy dom, prawdopodobnie najdłuższa ulica w Europie, nowoczesny stadion jednego ze starszych śląskich klubów piłkarskich, najstarszy na Śląsku Ogród Botaniczny i wiele innych ciekawych miejsc.
W sobotę 16 kwietnia w Zabrzu gra miejska w śląskim stylu
Jeśli chcecie poznać Zabrze i zachwycić się tym, co śląskie, to zapraszamy do udziału
w grze miejskiej zatytułowanej „Ślonski szpil”. Gra odbędzie się w sobotę 16 kwietnia w Zabrzu. Udział w grze jest bezpłatny i nie wymaga znajomości śląskiej gwary. Na najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody, a na wszystkie dzieciaki drobne niespodzianki.
Na czym będzie polegała gra
Zadania gry ulokowane będą w wielu ciekawych miejscach, w tym m.in. w mało znanym budynku stacji sprężarek w strefie naziemnej Sztolni Królowa Luiza oraz w miejscu, gdzie kiedyś była część podziemna Sztolni, a teraz rośnie zespół nowych atrakcji, w tym Park Edukacyjny 12C z urządzeniami przybliżającymi działanie kopalni i zjawiska fizyczne.
Zadania na trasie gry nawiązywać będą do różnych skojarzeń ze śląskością: od górniczych zwyczajów przez kuchnię, gwarę oraz śląskie motywy w kulturze, na grach podwórkowych oraz berach i bojkach kończąc. Oprócz główkowania będzie też miejsce na kreatywność, ruch i sporą dawkę radosnej zabawy.
Na wykonanie zadań gry drużyny otrzymają 4 godziny - od 11.00 do 15.00. Do 15.30 czynna będzie meta w hali MOSiR przy ulicy Matejki 6, gdzie trwać będą Międzynarodowe Targi Turystyczne. Ogłoszenie wyników gry i wręczenie nagród zaplanowano około godziny 16.30.
Podczas gry przyda się smartfon lub tablet, na który przed grą pobrana zostanie darmowa aplikacja AudioTrip oraz dwie trasy wycieczek po Zabrzu – „Zabrze - Miasto Zmian” oraz „Zabrzański Szlak Modernizmu”. O tym jak pobrać i korzystać z aplikacji więcej na http://www.audiotrip.org/jak_zwiedzac
Jak wziąć udział w grze?
W grze można brać udział w drużynach od 2 do 4 osób. Co najmniej jedna osoba w drużynie musi mieć ukończone 18 lat. Po raz pierwszy dopuszczamy również udział drużyn bez dorosłego opiekuna. Warunkiem udziału takiej drużyny w grze jest to, że każda z osób będzie miała ukończone 15 lat
i przyniesie ze sobą podpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w imprezie.
Warunkiem udziału w grze jest zgłoszenie drużyny przed startem. W tym celu należy przybyć w dniu gry między 10.00 a 10.30 do hali MOSiR w Zabrzu, gdzie znajduje się punkt rejestracji. Możliwa jest także wcześniejsza rezerwacja miejsc za pomocą elektronicznego formularza na stronie gry.
Gdzie szukać więcej informacji
Zaproszenie do gry i opis znajduje się na stronie www.slonskiszpil.pl

Kto za tym stoi?
Do gry zaprasza organizator Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu – Zabrze w sercu Śląska.
Partnerami gry są:  MOSiR w Zabrzu, Muzeum Miejskie w Zabrzu, Kopalnia Guido, Sztolnia Królowa Luiza, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu oraz Arena Zabrze. Grę realizuje Silesia Events.
Kontakt w sprawie gry:
Dorota Janas – Silesia Events
tel. 695 591 297
e-mail:  dorota.janas@silesiaevents.pl