#
#
slaajd
Natura, Sztuka, Piękno
Centrum Edukacji Ekologicznej - warsztaty ekologiczne na terenie MOB
Nr 2
JUBILEUSZ 80-LECIA
MIEJSKIEGO OGRODU BOTANICZNEGO
slajder1
Aktualności / Dzień Dziecka w Miejskim Ogrodzie Botanicznym
15.06.2010
Dnia 12 czerwca na terenie Miejskiego Ogrodu Botanicznego można było spotkać rozbawione, roześmiane i szczęśliwe buzie dzieci, a to wszystko dzięki zamkniętej imprezie z okazji Dnia Dziecka. Festyn zorganizowany był przez Kombinat Koksochemiczny Zabrze S.A. Honorowy patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka–Szulik.

Udział w nim wzięły dzieci z Domów Dziecka oraz dzieci pracowników Kombinatu Koksochemicznego. Podczas festynu brały one udział w licznych zabawach, konkursach oraz loteriach fantowych. Oglądały występy artystyczne przygotowane przez dzieci z Domu Dziecka oraz przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zabrzu, a także pokaz sztuk walk przygotowany przez grupę „RAT” z Radlina.

Ponadto na terenie Miejskiego Ogrodu Botanicznego zorganizowano inne atrakcje, np. stoiska z rękodziełami wykonanymi przez zaproszonych gości, z artystycznym malowaniem twarzy, napojami i posiłkami, dmuchaną zjeżdżalnią i zamkiem dla skakania, oraz wioskę indiańską.

Centrum Edukacji Ekologicznej przy Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu także  włączyło się do uatrakcyjnienia festynu. Przygotowało stoisko z mikroskopami, gdzie można było oglądać w powiększeniu budowę komara, stożek wzrostu korzenia kukurydzy, mięśnie gładkie, rozwielitkę, pędzlaka, skrobię i inne ciekawe preparaty. Stoisko to cieszyło się dużym powodzeniem wśród naszych najmniejszych gości.